Cedric schreef:Neen. Want voor coördinaten heb je telkens enerzijds een cijfer op de noord-zuidas nodig en anderzijds een op de west-oostas. De coördinaten die we hebben zijn 3x het eerste (Zuid, Noord, Noord) en 1x het laatste (West).Ik bedoelde het anders.
Enfin, je kan altijd wat foefelen... Bvb door bij zakmes 1 de 208°ZW als 208° zuiderbreedte te zien (dus hier het deel 'zuid' behouden) en de 326°NW als westerlengte te zien (dus hier dan het deel 'west' behouden, wat dus even arbitrair is).
De coördinaten van het tweede zakmes zijn wel duidelijk; 6°N en 282°W.
Die coördinaten komen dan neer op deze locaties:
- 208°ZB, 326°WL = Bestaat niet. Te veel graden. Gaan we dan voor 20,8°ZB, 32,6°WL, dan komen we uit in de Atlantische Oceaan, ten oosten van Brazilië aan het Columbia zeegebergte.
- 6°NB, 28.2°WL = ook in de Atlantische Oceaan, halfweg tussen Frans Guyana en Sierra Leone iets ten noorden van het Knipovich zeegebergte.
Samengevat: noppes.
Stel dat je vanuit Peer vertrekt. Zijnde woonplaats van Joeri. (Peer city )
En je volgt de instructies met dat verschil dat je alles in km zet ipv in meters.
Waar kom je dan uit als je 63 km 208°ZW gaat en daarna 40 km, 326°NW?
En waar als je 52 kilometer, 6°N gaat en daarna 16 kilometer, 282°W?
En waar als je beide achter elkaar doet?
Als je dan bijvoorbeeld in Mol uitkomt, zou dat een tip kunnen zijn.
Of als je in Sint-Gilles-Waas uitkomt waar de mollenbrief is uitgedeeld, bijvoorbeeld ook ....
Iets in die zin ...